Levná vozidla Citroen

Porovnání povinného ručení

V prvé řadě si nejprve povíme, co to vlastně povinné ručení je, kolik stojí a co všechno je z něj hrazeno. Je nutno hned na začátku říct, že povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je ze zákona povinné, jestliže vlastníte nějaké motorové vozidlo, které používáte k provozování na pozemních komunikacích.

Jestliže tedy vlastníte například nějaké vozidlo, které Vám již dlouhou dobu jen tak stojí v garáží a v dohledné době jej neplánujete používat, tak si samozřejmě povinné ručení nemusíte zakládat u tohoto vozidla.

Jedná se totiž o smlouvu, která se vztahuje pouze k jednomu vozidlu. Pokud tedy vlastníte vozidel více, tak samozřejmě musíte mít uzavřených více smluv o povinném ručení. A co je je tedy všechno z povinného ručení hrazeno? Jedná se například o to, jestliže způsobíte svým vozidlem škodu na nějakém cizím majetku, například na automobilu, tak z povinného ručení se tato škoda uhradí. Jestliže však vznikne škoda například i na Vašem automobilu, tak z povinného ručení tyto škody hrazeny samozřejmě nejsou.

Komentáře jsou uzavřeny.