Levná vozidla Citroen

Pojištění čelního skla

Čelní sklo je na automobilu samozřejmě velice důležitou součástí. Pokud jej máte poškozené, tak je opravdu velice nutné čelní sklo vyměnit už z toho důvodu, že ohrožujete jak svůj život, tak také život svých spolucestujících. V poslední době se objevil i nový důvod a to jsou pokuty.

Vstoupil totiž v platnost zákon, který dovoluje policistům Vás za poškozené čelní sklo pokutovat. Nejedná se sice o nějak závratné částky, ale přesto to určitě zamrzí. Většinou samozřejmě můžete policajta překecat tím, že se Vám to stalo před pár minutami a nebyl samozřejmě ještě čas někam zajet a tak podobně. Avšak můžete narazit na policajta, kterého nepřekecáte a budete muset platit. Může opravu skla zaplatit pojišťovna? Ano, může.

Pokud máte smlouvu o havarijním pojištění, tak za Vás opravu nebo výměnu skla zaplatí pojišťovna. Co však lidé, kteří smlouvu o havarijním pojištění uzavřenou nemají? I tedy je možnost. Pokud například zastavíte řidiče, o kterém si myslíte, že z jeho auta vylétl například kamínek, který tuto škodu způsobil, můžete ho zkusit zastavit a přemluvit, aby byla škoda pokryta z jeho povinného ručení. Toto je však hodně neobvyklé a nemůžete počítat s tím, že Vám to vyjde.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pojištění automobilu a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.