Levná vozidla Citroen

Zimní pneumatiky Citroen

Zimní pneumatiky jsou věcí, kterou byste rozhodně neměli v dnešní době podcenit. Jakmile nastává zima, což je právě aktuální čas, měli byste o výměně popřemýšlet co nejrychleji. Samozřejmě slýcháme od našich dědečku nebo otců dokonce, jak když byli mladí, tak žádné zimní pneumatiky nepotřebovali a s klidem jezdili do vysokých hor na dovolené s klasickými letními pneumatikami.

To může být samozřejmě pravda, ale proč zbytečně riskovat, když nám dnešní doba nabízí takové možnosti. V dnešní době jsou navíc zimní pneumatiky od určitých teplot povinné, takže byste zbytečně riskovali pokuty. Zimní pneumatiky byste měli mít, pokud teplota vzduchu venku klesne pod sedm stupňů Celsia.

Tyto teploty jsou právě tyto pneumatiky přizpůsobeny. Je to však nutné poměrně dobře odhadnout, neboť pokud budete jezdit se zimními pneumatikami ve vyšších teplotách, tak se tyto zimní pneumatiky o dost rychleji opotřebovávají a nevydrží Vám dlouhou dobu. A v čem se tedy především liší zimní a letní pneumatiky. Jakmile začnou klesat teploty, tak se rapidně snižuje u letních pneumatik adheze neboli přilnavost, což způsobí, že se samozřejmě vozidlo udrží hůře na silnici.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Levné pneumatiky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.