Levná vozidla Citroen

Krátkodobé havarijní pojištění

Jestliže vlastníte automobil, tak je jedna věc, kterou musíte musíte mít uzavřenou. Tou věcí je samozřejmě povinné ručení. Z tohoto povinného ručení pojišťovna uhradí škody na cizím majetku nebo také škody na cizím zdraví. Do Vašeho majetku, v tomto případě do Vašeho automobilu, povinné ručení nezasahuje.

Pokud byste chtěli, aby Vám pojišťovna uhradila škody, kdyby se náhodou něco stalo, i na Vašem automobilu, tak byste museli mít uzavřenou smlouvu o havarijním pojištění, která však není ze zákona povinná. Avšak pokud hodně cestujete a jezdíte s automobilem opravdu každý den a stále, tak se určitě vyplatí si smlouvu o havarijním pojištění uzavřít.

Z havarijního pojištění jsou tedy hrazeny škody, které se objeví na Vašem automobilu, ať už samovolně nebo Vaším zaviněním. Havarijní pojištění toho však kryje ještě mnohem více. Jedná se dále například také o pojištění, které Vás kryje třeba proti zlodějům. Jestliže Vám třeba zloděj při vloupání do automobilu rozbije okénko, tak havarijní pojištění tuto škodu pokryje.

Nebo také kryje škody způsobené živelnými pohromami, jako třeba povodněmi, kroupami nebo zemětřesením.

Komentáře jsou uzavřeny.