Levná vozidla Citroen

Náhradní díly Citroen Xsara

Citroen Xsara je automobilem střední nižší třídy, který byl vyráběn francouzskou automobilkou Citroen od roku 1997 do roku 2005. Citroen Xsara byl vyvíjen jako nástupce modelu XZ, přičemž Xsaru pak dále nahradil model Citroen C4. Citroen Xsara se vyráběl jako pětidveřové kombi a dále jako pětidveřový nebo třídveřový sedan.

Roku 1998 pak přišel na trh model kombi pak označením break. Roku 1998 prošel Citroen Xsara také evropským testem EURO NCAP, který testuje bezpečnost vozidel při nebezpečných situacích na silnici. Citroen Xsara vyšel z tohoto testu s pěknými třemi hvězdičkami. Roku 2000 byl provedena u tohoto vozidla modernizace a pak roku 2003 zaznamenal rozsáhlý facelift.

Z Citroena Xara vycházely také závodní verze, které zaznamenaly poměrně veliké úspěchy v rally závodech. Jedním ze závodních typů této verze byl například vůz s označením Xsara WRC T4, který na jednu stranu splňoval všechny technické podmínky WRC, avšak na druhou stranu musel kvůli homologaci startovat pouze na FRC, což je francouzský šampionát. Tento vůz byl poháněn stejným v dvoulitrem, jaký byl použit v předchozí verzi s označením Xsara Kit Car.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Citroen modely a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.