Levná vozidla Citroen

Měsíční archív: Listopad 2012

Vrakoviště Citroen Praha

Citroen je francouzským výrobcem automobilů, přičemž se jedná o součást velikého koncernu s názvem PSA Peugeot Citroen. Výroba automobilů Citroen v současné době probíhá v celkově devíti závodech po celé Evropě. Pokud jde o jejich umístění, tak tři se nachází přímo ve Francii ve městech Rennes, Aulnay a Sevelnord, další dva se nachází ve Španělsku ve městech Vigo a Madrid a jeden závod se nachází v Portugalsku, v České republice, na Slovensku a v Itálii.

Pokud jde o výrobní místa mimo Evropu, tak ty se nacházejí v Brazílii, Argentině a Číně. Pokud bychom podívali na historii této značky, tak bychom museli do roku 1916, kdy se nápad zrodil v hlavě André Citroena. Tento pán měl továrnu na munici, kterou předělal na továrnu, ve které se budou velkoobjemově vyrábět hospodárné a silniční automobily.

Jestliže vlastníte nějaký automobil značky Citroen a máte s ním něco v nepořádku nebo sháníte pouze nějaký nový díl, tak máte na výběr ze dvou možností. Můžete samozřejmě zajet do nějakého autorizovaného autoservisu, ve kterém udělají vše za Vás a máte jistotu, že vše bude v pořádku. Nebo se můžete zajet podívat na různá vrakoviště, která se zabývají skladováním automobilů Citroen a jejich náhradních dílů.

Pokud o žádném takovém nevíte, tak můžete napsat do nějakého vyhledávače, jako například atlas, google, seznam nebo centrum, heslo jako třeba “vrakoviště citroen praha” a vyjede Vám určitě dlouhý seznam vrakovišť, na která se pak můžete zajet podívat nebo popřípadě se s takovým vrakovištěm nejdříve spojit telefonicky.

Vložil Citroen info | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Náhradní díly Citroen Berlingo

Citroen Berlingo je dodávkovým typem automobilu, který byl vyráběn od roku 1996 francouzskou automobilkou Citroen. Citroen Berlingo bychom mohli velice srovnat s Peugeotem Partner, kterému je opravdu hodně podobný. První představení tohoto vozidla proběhlo roku 1996 na autosalonu Mondial de l’Automobile v Pařiži. Citroen Berlingo je vyráběn také ve verzi s názvem Citreon Berlingo Electrique, což je verze tohoto automobilu, kterou pohání elektřina.

Pokud bychom se měli bavit celkově o motorech a jejich pohánění, tak u Citroenu Berlingo jsme toho měli na výběr opravdu hodně. Mohli jsme zakoupit automobil s motorem, který byl poháněn benzinem, naftou, elektřinou nebo také stlačeným zemním plynem. Na videu, které je umístěno níže, se můžeme podívat na Citroen Berlingo s motorem o objemu 1.6, který je poháněný stlačeným zemním plynem. Tento motor měl od 55 do 68 koní a točivý moment od 169 do 216 Nm.

Citroen Berlingo 1.6 HDI

Vložil Citroen info | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Náhradní díly Citroen Xsara

Citroen Xsara je automobilem střední nižší třídy, který byl vyráběn francouzskou automobilkou Citroen od roku 1997 do roku 2005. Citroen Xsara byl vyvíjen jako nástupce modelu XZ, přičemž Xsaru pak dále nahradil model Citroen C4. Citroen Xsara se vyráběl jako pětidveřové kombi a dále jako pětidveřový nebo třídveřový sedan.

Roku 1998 pak přišel na trh model kombi pak označením break. Roku 1998 prošel Citroen Xsara také evropským testem EURO NCAP, který testuje bezpečnost vozidel při nebezpečných situacích na silnici. Citroen Xsara vyšel z tohoto testu s pěknými třemi hvězdičkami. Roku 2000 byl provedena u tohoto vozidla modernizace a pak roku 2003 zaznamenal rozsáhlý facelift.

Z Citroena Xara vycházely také závodní verze, které zaznamenaly poměrně veliké úspěchy v rally závodech. Jedním ze závodních typů této verze byl například vůz s označením Xsara WRC T4, který na jednu stranu splňoval všechny technické podmínky WRC, avšak na druhou stranu musel kvůli homologaci startovat pouze na FRC, což je francouzský šampionát. Tento vůz byl poháněn stejným v dvoulitrem, jaký byl použit v předchozí verzi s označením Xsara Kit Car.

Vložil Citroen modely | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Náhradní díly Citroen C3

Citroen C3 je osobním automobilem, který je vyráběný od roku 2002 koncernem PSA. Citroen C3 byl vyroben jako nástupce staršího modelu Citroen Saxo. Změna nastala roku 2005, kdy prošlo toto vozidlo rozsáhlým faceliftem.

Mnoho lidí by si mohlo tento model splést s takzvaným sesterským modelem C2, který je vydáván za třídveřovou verzi tohoto automobilu. Tyto dva modely jsou však naprosto odlišné a jediné, v čem bychom mohli vidět podobnost, je například palubní deska a podvozek.

Podíváme se změny, kterými tento automobil prošel roku 2005, kdy byl proveden výše avizovaný facelift. Jednalo se tedy o drobnou změnu v karoserii, dále určité změny proběhly například ve středové konzoli, v oblastech přístrojové desky a bylo také dodáno plno nových materiálů. Pokud jde o standardní výbavu tohoto vozidla, tak zde najdeme například posilovač řízení s variabilním účinkem, čelní airbagy spolujezdce a řidiče, centrální zamykání, podélně a výškově nastavitelný volant a také okna ovládána elektricky.

Na trh byl uveden i model s názvem Pluriel, který však s Citroenem C3 nemá společný žádný karosářský díl. V základu se jednalo o hatchback s dvěmi dveřmi.

Vložil Citroen modely | Štítek , , , | Zanechat komentář