Levná vozidla Citroen

Měsíční archív: Říjen 2012

Náhradní díly Citroen Jumper

Citroen Jumper neboli Citroen Jumpy je velikým dodávkovým užitkovým automobile, který se na trhu vyskytuje od roku 1995, přičemž do roku 2007 je vyráběna jeho nová verze. Pokud jde tedy o první generaci tohoto vozidla, která bylo vyráběna od roku 2007 do roku 2007, tak bychom jej mohli vzhledově srovnat s automobily jako například Peugeot Expert nebo Fiat Scudo.

Této první generace jsme měli k dispozici veliké množství typů. Jednalo se například o takzvaný Furgon, což byla dalo by se říct klasická skříňová dodávka. Tohoto byly opět verze, a to verze pro přepravu osob nebo klasický pro přepravu například zboží a tak podobně.

Pokud jde o druhou generaci tohoto vozidla, tak jak již bylo řečeno, tato verze je vyráběna od roku 2007 do dnešních dnů. Tuto verzi bychom mohli opět přirovnat k vozidlům Peugeot Expert druhé generace nebo Fiat Scudo druhé generace. Automobilovým trhem kolují četné informace, že výroba vozidel Citroen Jumper, Fiat Scudo a Peugeot Expert by měla skončit zhruba v roce 2017. Pokud tedy uvažujete nad koupí tohoto nového vozidla, tak máte ještě zhruba pět roků čas, avšak není určitě proč otálet.

Vložil Citroen modely | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Pneumatiky citroen C4

Citroen C4 je malým rodinným vozidlem, který byl vytvořený jako nástupce Citroenu Xsara. Můžeme jej pořídit v úpravě Coupé nebo Hatchback. Citroen C4 se na trhu objevil roku 2004, přičemž v České republice jsme si jej mohli pořídit v roce 2005.

Jak již bylo řečeno výše, můžeme si jej pořídit buď jako pětidveřový hatchback nebo třídveřové coupé, a to jak s naftovým, tak také s benzinovým motorem.

V některých zemích světa, jako například v Číně, Argentině nebo Maďarsku, se Citroen C4 vyrábí a prodává také jako sedan.

Pokud jde o úpravu Coupé, tak to celkově o 13 milimetrů delší, přičemž objem jeho zavazadlového prostoru je o šest litrů menší než u hatchbacku, který má celkový objem zavazadlového prostoru 320 litrů. Pokud bychom se měli podívat na interiér, tak zde najdeme moderní palubovou desku, integrovaný osvěžovač vzduchu, volant s pevným střede a tak podobně.

Pokud jde o bezpečnost, tak tento automobil nabízí tempomat s omezovačem rychlosti, systém AFIl nebo například bi-xenomované světlomety. a tak dále. Vůz pak dále vyniká naprosto skvělými jízdními vlastnostmi.

Vložil Levné pneumatiky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Zimní pneumatiky Citroen

Zimní pneumatiky jsou věcí, kterou byste rozhodně neměli v dnešní době podcenit. Jakmile nastává zima, což je právě aktuální čas, měli byste o výměně popřemýšlet co nejrychleji. Samozřejmě slýcháme od našich dědečku nebo otců dokonce, jak když byli mladí, tak žádné zimní pneumatiky nepotřebovali a s klidem jezdili do vysokých hor na dovolené s klasickými letními pneumatikami.

To může být samozřejmě pravda, ale proč zbytečně riskovat, když nám dnešní doba nabízí takové možnosti. V dnešní době jsou navíc zimní pneumatiky od určitých teplot povinné, takže byste zbytečně riskovali pokuty. Zimní pneumatiky byste měli mít, pokud teplota vzduchu venku klesne pod sedm stupňů Celsia.

Tyto teploty jsou právě tyto pneumatiky přizpůsobeny. Je to však nutné poměrně dobře odhadnout, neboť pokud budete jezdit se zimními pneumatikami ve vyšších teplotách, tak se tyto zimní pneumatiky o dost rychleji opotřebovávají a nevydrží Vám dlouhou dobu. A v čem se tedy především liší zimní a letní pneumatiky. Jakmile začnou klesat teploty, tak se rapidně snižuje u letních pneumatik adheze neboli přilnavost, což způsobí, že se samozřejmě vozidlo udrží hůře na silnici.

Vložil Levné pneumatiky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výměna čelního skla

Čelní sklo je jednou z nejdůležitějších věcí na automobilu. Pokud ho máte poškozené, tak opravdu čas jej vyměnit, neboť ohrožujete jak svůj život, tak také život svých spolucestujících. Pokud jde o výměnu čelního skla, tak v dnešní době už většinou sklo ani nemusíte měnit.

Existuje technologie, takzvané scelení čelního skla, kdy dáte automobil na malou chvíli do autoservisu a čelního máte za chvilku opravdu jako nové.

Je spousta společností a autoservisů, které se tímto zabývají. Pokud se chcete podívat na nějaký ucelený seznam firem, které se tímto zabývají, tak není nic jednoduššího a zvládnete to zcela sami.

Stačí zadat do kteréhokoliv vyhledávače, jako jsou například seznam, google, atlas nebo centrum, heslo jako například “scelení skle na autě + místo Vašeho bydliště” a vyjede Vám pravděpodobně poměrně dlouhý seznam firem. Na Vás je pak jenom vybrat si, jaká firma se nachází nejblíže Vašeho bydliště a zajet si tam. Většinou tam dáte automobil opravdu tak na jednu hodinku a máte hotovo.

Samozřejmě doba záleží na rozsahu poškození Vašeho skla. A samozřejmě také pokud je rozsah opravdu veliký, tak Vám nezbude nic jiného, než čelní sklo vyměnit.

Vložil Pojištění automobilu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pojištění čelního skla

Čelní sklo je na automobilu samozřejmě velice důležitou součástí. Pokud jej máte poškozené, tak je opravdu velice nutné čelní sklo vyměnit už z toho důvodu, že ohrožujete jak svůj život, tak také život svých spolucestujících. V poslední době se objevil i nový důvod a to jsou pokuty.

Vstoupil totiž v platnost zákon, který dovoluje policistům Vás za poškozené čelní sklo pokutovat. Nejedná se sice o nějak závratné částky, ale přesto to určitě zamrzí. Většinou samozřejmě můžete policajta překecat tím, že se Vám to stalo před pár minutami a nebyl samozřejmě ještě čas někam zajet a tak podobně. Avšak můžete narazit na policajta, kterého nepřekecáte a budete muset platit. Může opravu skla zaplatit pojišťovna? Ano, může.

Pokud máte smlouvu o havarijním pojištění, tak za Vás opravu nebo výměnu skla zaplatí pojišťovna. Co však lidé, kteří smlouvu o havarijním pojištění uzavřenou nemají? I tedy je možnost. Pokud například zastavíte řidiče, o kterém si myslíte, že z jeho auta vylétl například kamínek, který tuto škodu způsobil, můžete ho zkusit zastavit a přemluvit, aby byla škoda pokryta z jeho povinného ručení. Toto je však hodně neobvyklé a nemůžete počítat s tím, že Vám to vyjde.

Vložil Pojištění automobilu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Havarijní pojištění vozidla

Věcí, které si můžete pojistit na vozidle je opravdu veliké množství. Ve své podstatě však existuje pouze dvě základní pojištění. Jedná se v prvé řadě o smlouvu o povinném ručením, kterou je povinen si uzavřít každý vlastník motorového vozidla, který toto vozidlo používá k provozování na pozemních komunikacích.

Z tohoto pojištění jsou pak hrazeny škody, které svým vozidlem způsobíte na cizím majetku nebo na cizím zdraví. Dále zde máme smlouvu o havarijním pojištění, ze které jsou pak hrazeny škody na Vašem vozidle. Havarijní pojištění není ze zákona povinnou smlouvou, avšak určitě se vyplatí pořídit, pokud například hodně cestujete a jezdíte svým automobilem každý den.

Vyplatí se uzavřít také ale ze spousty jiných důvodů. Havarijní pojištění totiž kryje spoustu jiných věcí. Jedná se například o živelné katastrofy. Pokud bude tedy Vaše auto poškozeno například kroupami, velkou vodou nebo zemětřesením, havarijní pojištění Vám všechny tyto škody kryje.

Hodí se také, pokud například bydlíte v nějakých pochybných čtvrtích, kde se hodně krade. Pokud se Vám například vloupe zloděj do vozidla a poškodí Vám třeba okénko, tak pojišťovna Vám opět tuto škodu zaplatí.

Vložil Pojištění automobilu | Štítek , , , | Zanechat komentář